Yhdistyksen 50-vuotisjuhlavuotta juhlitaan Levillä

Tervetuloa juhlistamaan Suomen kliinisen neurofysiologian yhdistyksen 50-vuotisjuhlavuotta Levin upeisiin maisemiin 21-23.9.2022! Ohjelmassa on Juhani Partasen historiikki-esitys, yhdistyksen uuden kunniajäsenen prof. Risto Ilmoniemen juhlaluento sekä parhaita paloja kaikkien yo-sairaaloiden laaja-alaisesta KNF-asiantuntemuksesta ja tutkimustyöstä. Aiheina on mm. videotelemetria, päivystys-EEG, lasten ja aikuisten unitutkimukset, rTMS- ja tDCS-käytännöt, neuromuskulaari-ulträänitutkimukset, IOM, Biomag- ja BABA-tutkimuskeskusten toiminta sekä tietoa glymfaattisen järjestelmän toiminnasta. Hoitajille on tarjolla ohjelmaa neurografia- ja emg-tutkimuksiin liittyvästä strategisesta päättelystä, EEG-tulkinnasta ja unitutkimusten perusteista. Myös fyysikoille löytyy omaa ohjelmaa. Tarkempi ohjelmarunko ilmoitetaan myöhemmin. Lukitse päivämäärät kalenteriin, ilmoittautuminen tapahtumaan avataan lähiaikoina.

Vastaa